Комп’ютерні ігри і діти. Пам’ятка для батьків.


Сучасні комп’ютерні ігри можуть бути позитивним способом родинного відпочинку.
Гра має велике значення для дитини. Вона може сприяти багатьом речам, починаючи від розвитку моторики рук при використанні мишки до розуміння таких складних процесів як історія людства.
Найкраща гра – це убезпечена гра, тобто в ігри потрібно грати відповідально. Ідеальний спосіб гарантувати, що Ваші діти грають у правильні ігри, активно цікавитись у які ігри вони грають, як грають і скільки часу проводять за комп’ютером, а ще краще, пограйте разом з ними. Грати з дітьми потрібно в добре освітлених кімнатах. Через 25 хвилин потрібно робити перерву.
Прийнятність гри можна визначити з допомогою Пан-європейської системи класифікації ігор (PEGI). Система оцінки віку для ігор заснована в 2003 році, щоб допомогти батькам зробити інформований вибір щодо купівлі ігор. Фахівці системи присвоюють кожній грі відповідний рейтинг, що позначається певними символами. PEGI рекомендує обирати ігри відповідно до позначок, що розміщені на коробках, онлайн.
Наприклад, якщо Ви бачите позначку,


то цю гру рекомендовано дітям з 12 років.
PEGI дає узагальнені характеристики гри, але слід враховувати, що кожна дитина унікальна, тому батьки повинні самі вирішити які ігри краще підходять їх дітям і вміти пояснити дитині, чому та чи інша гра для неї не підходить.
Ігри можуть мати додаткові позначки з описом специфіки змісту згідно PEGI. Детальніше про систему та рейтинги тієї чи іншої гри можна дізнатися за адресою: www.pegi.info

Комп’ютерні ігри і здоров’я
Часто батьки запитують: Чи може моя дитина потрапити в залежність від комп’ютерних ігор? Чи вплинуть комп’ютерні ігри на поведінку моєї дитини?
Люди грають в ігри, тому що їм це подобається, викликає зацікавленість. Серед науковців питання впливу ігор залишається дискусійним. Американська медична асоціація не визнала надмірне захоплення комп'ютерними іграми хворобою і продовжує вивчати це питання. На думку європейського фахівця Кейта Баккера, дітям, що надмірно захоплюються комп'ютерними іграми не вистачає уваги батьків, вчителів.
Що стосується впливу ігор на поведінку, то дослідження, проведені вченими, показало, що діти можуть дуже чітко відрізняти насилля в комп’ютерних іграх та насилля, про яке чують, наприклад, з новин. Комп’ютерні ігри знаходяться в родинах Європи і США більш, ніж 30-ть років, і немає жодного доведеного випадку, коли б саме ігри підштовхнули дітей до насилля. Голова Служби громадського здоров’я США, Федеральна Торгова Комісія, Федеральна Комісія з Комунікацій і низка американських Окружних судів вивчили наукові звіти і дійшли висновку, що зв’язку між комп’ютерними іграми і насильством нема. Згідно даних Департаменту Юстиції США - Федерального бюро розслідувань, The NPD Group, Inc./Retail Tracking на фоні збільшення продажу комп’ютерних ігор більш ніж удвічі з 1996 року кількість злочинів пов’язаних з насиллям за цей період зменшилась. На сьогодні, у Європі регулярно грають в комп'ютерні ігри не менше 25 % населення, в США 68% домогосподарств користуются цими іграми.
Разом з тим, медики попереджують, що тривале сидіння може призвести до гіподинамії, сколіозу, а надмірне напруження очей веде до погіршення зору. Дитина повинна мати достатньо фізичного навантаження, щоб вирости здоровою. Перед сном не бажано грати в активні ігри. Повноцінний сон – запорука продуктивного дня.
Пам’ятка підготовлена за матеріалами сайтів Пан-європейської системи класифікації ігор, органів державної влади США, дослідницьких інститутів, державних санітарних правил і норм.